VPS Servery skoro Zdarma

Co je virtualizace OpenVZ

Pro malé a neziskové projekty není vždy potřeba kupovat nejvýkonnější a také dražší VPS servery. Pro běžné weby a serverové aplikace Vám postačí i levné virtuální servery na virtualizaci OpenVZ.

 

Kdy použít virtualizaci na OpenVZ?

Levná kontejnerová virtualizace OpenVZ je zejména vhodná pro zákazníky, kteří požadují rychlé nasazení VPS serveru a dostačuje jim nižší množství systémových prostředků s možností rozšíření. Běžně jde o startupy, studentské a neziskové projekty ve kterých hraje cena VPS serveru významnou roli. Po technické stránce je na virtualizaci OpenVZ možné provozovat prakticky vše, co na běžném dedikovaném serveru (kromě aplikací, které přímo přistupují k hardware). Virtualizace OpenVZ podporuje velké množství GNU/Linux distribucí (CentOS, Debian, Ubuntu apod.). Operační systém MS Windows není podporován!

 

Kdy použít KVM virtualizaci?

Výkonná KVM virtualizace je určená zejména pro velmi náročné zákazníky. Virtualizovaný operační systém nevyžaduje žádné úpravy. Uživatel má úplný přístup k virtuálnímu hardwaru, může upravovat jádro a zavádět do něj moduly. KVM virtualizace je známá hlavně díky své vysoké stabilitě, bezpečnosti a vysokému výkonu. Režie technologie KVM je řadově v jednotkách procent. Není vůbec žádný problém provozovat VPS servery s velkým množstvím systémových prostředků. Běžně se můžete setkat s VPS servery s desítkami procesorů, stovkami GB operační paměti a velmi velkými disky. KVM virtualizace je vhodná pro provoz všech náročných aplikací (např. LAMP, Terminal server, Forex, ISPconfig, Webmin, gameserver, Webhosting apod.). Podporované operační systémy jsou prakticky všechny nejčastěji používané (MS Windows 2003, 2008, 2012, většina distribucí GNU/Linux a také UNIX operační systémy). Více na: http://MyDreams.cz